Mifare ve Proximity Plastik Kartlar

Teknolojinin kullanılması ile birlikte içine her türlü yazılım yüklenebilen kartlar artık hayatımızın vazgeçilmesi arasına kendini yazdırmış durumda. Kullanım alanı
hergün artan kartların bünyesinde barındırdığı özellikler insanları şaşırtmaktadır. Bilgisayar mühendislerinin yaptığı yazılımların yüklenmesi sonra plastik kart isteğinize göre her alanda değerlendirebilmekte.

Hayatımızda en çok banka alanında kullanılan kartlar puan kart müşteri sadakati gibi bankaların ihtiyacı olan sistemi içinde barındırmaktadır. İşleri kolaylaştıran kartlar üstünde bulunan manyetik bant sayesinde işlev görmektedir. Alışveriş şirketlerine gittiğimizde mağazalara özel kartlar bunlara ek olaraktan promosyon kartları insanlar tarafından kullanılmaktadır. İndirim kartları hem müşterinin hem de firma sahibinin işine gelmektedir.

Ulaşım alanına da giren kartlar metro tramvay otobüs metrobüs gibi ulaşım araçlarında kullanılmaktadır. Ulaşım esnasında bir taşıttan diğerine geçtiğinizde veya belli bir süre içerisinde kullandığınızda aktarma imkanı da sağlayan kartlar halk tarafından kullanılmaktadır.

 

Son zamanlar üniversitelerde yaygınlaşan otomasyon sisteminden dolayı artık çoğu uygulama internet üzerinden yapılmaktadır. Öğrenci kimliklerinin yanı sıra öğrenci kimliklerine tanımlanan yazılım sayesinde öğrenciler yemekhane kütüphane kültürel etkinlik kantin vs. her alanda kullanarak ihtiyaçlarını karşılayarak çok kolay ve zaman tasarrufunu kazanır. Fazla kart taşımaktan da kurtaran bu sistemde öğrencilerin ve idari yönetimin de benimsediği kart kullanımı bu alanda da yer almaktadır.

 

Hızla büyüyen özelliklerini sürekli arttıran gelişen teknolojiyi de kullanarak günden güne gelişen ve kullanım alanını genişleten mifare ve proximity kartlar hayatımızın bir parçası olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Copyright © www.afareklam.com All rights reserved. Tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz, kopyalanamaz. Web Tasarım